• Wokół Świąt Bożego Narodzenia

• Od grudnia 2022r. do stycznia 2023r., realizowano w przedszkolu innowację pedagogiczną „Wokół Świąt Bożego Narodzenia”. Święta Bożego Narodzenia są dla wszystkich ludzi, a zwłaszcza dla dzieci, szczególnym przeżyciem. W każdej rodzinie dzieci przygotowują się do Świąt, również w naszym przedszkolu na zajęciach z religii, dzieci miały okazję zapoznać się w ciekawy sposób z tradycjami i zwyczajami świątecznymi. W galerii prezentujemy zdjęcia z zajęć grupowych w ramach innowacji:

- Adwentowe oczekiwanie,

- Ozdoby na choinkę-gipsowe aniołki,

- Inscenizacja szopki z figurek,

- Szopki krakowskie,

- Kolędnicy misyjni – zabawa Czyj to strój?

• Kolędnicy misyjni z Maszkienic

• W poniedziałek 26.12.2022 r., uczniowie naszej szkoły zaangażowali się w tradycyjną Kolędę Misyjną.  Hasłem tegorocznego kolędowania były słowa: „Mibu Ntuku Mitano”. Celem tej akcji była pomoc w realizacji projektów humanitarnych, edukacyjnych i ewangelizacyjnych, w których misjonarze proszą o wsparcie dla mieszkańców Afryki, Ameryki i Azji. Łącznie w tegoroczne dzieło kolędowe zaangażowało się 18 uczniów. Wszystkie dzieci ubrane były w barwne stroje - Azjatów, Afrykańczyków, Latynosów, nie zabrakło Maryi, Józefa, anioła i pasterzy. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w przygotowanie kolędników misyjnych, szczególnie rodzicom za ich trud i poświęcenie. Zebrane ofiary do puszek zostały przekazane do Wydziału Misyjnego Kurii Diecezjalnej w Tarnowie. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne „Bóg zapłać”.

• Podsumowanie konkursu o św. Mikołaju

• W styczniu 2023r. został podsumowany Szkolny Etap Konkursu Ogólnopolskiego Św. Mikołaj- biskup o miłosiernym sercu. Celem konkursu było rozwijanie wrażliwości dzieci na potrzeby drugiego człowieka, poznanie życiorysu św. Mikołaja, rozwijanie wyobraźni, pomysłowości i aktywności twórczej.  Komisja konkursowa wyłoniła następujących laureatów:

- I miejsce Lena Pudełek kl. V

- II miejsce Milena Wesołowska kl. V

- III miejsce Lena Wołek kl. IV

- Wyróżnienie: Monika Rydz kl. V

Dziękujemy wszystkim, którzy podjęli wyzwanie i wzięli udział w konkursie. Zwycięzcom gratulujemy i zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnych konkursach.

• Akcja Wieniec Adwentowy

• Adwent to dla wszystkich czas związany z wieloma tradycjami. Jedną z nich jest wieniec adwentowy. W akcję Wieniec Adwentowy zaangażowali się uczniowie klas IV – V, którzy wykonali wieńce wraz z rodzicami i dostarczyli je do szkoły. Dzięki Wam w klasach  zagościła atmosfera Świąt Bożego Narodzenia, bo na każdej lekcji religii, zapalaliśmy kolejno świece w adwentowym oczekiwaniu.

• Finał konkursu literackiego

• W ramach projektu: „Z książką przez życie” realizowanego przez uczniów klas: IV-VI odbył się szkolny konkurs literacki pod hasłem: „O tym, co w życiu ważne”, w którym należało przygotować książeczki zawierające opowiadania. Wszystkie prace zasługiwały na pochwałę, dlatego zostały nagrodzone wysokimi ocenami z języka polskiego. Komisja oceniająca miała bardzo trudne zadanie, zatem o wyborze zadecydowały wrażliwość literacka i oryginalne ujęcie tematu. Autorzy wyróżnionych prac: Lena Śledź, Eliza Macheta, Lena Pudełek, Milena Wesołowska, Karol Stec, Wiktor Machota otrzymali m.in. książki Marcina Szmela- pisarza, z którym w październiku 2022r. odbyło się spotkanie autorskie. Dziękujemy za udział w konkursie i gratulujemy wspaniałych prac literackich!